Koupit AquaQube

Innowacyjne urządzenie do domowego oczyszczania wody już dostępne na Kickstarterze

23. 11. 2016

Woda to niezwykła ciecz, bez której nie istniałoby życie na Ziemi. Ale bądźmy szczerzy, jej jakość z biegiem czasu znacznie się pogorszyła, dlatego skuteczne metody oczyszczania wody są coraz bardziej pożądane.

Na platformie crowdfundingowej Kickstarter pojawił się projekt o nazwie AquaQube, dzięki któremu możliwe będzie oczyszczanie wody, którą pijemy w domowych warunkach.

AquaQube eliminuje hormony, pestycydy i szkodliwe substancje chemiczne. Stanowi innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące procesy występujące w naturze, dlatego oczyszczanie przebiega nie tylko skutecznie, ale i ekologicznie. Urządzenie jest zaprojektowane do użytku domowego i jest już dostępne na Kickstarterze.

Projekt AquaQube był rozwijany pod kierownictwem fizyka dr hab. Prof. Jiri Drimala. Urządzenie zostało stworzone w tym roku. AquaQube nie wymaga żadnej instalacji, a jedyne co potrzebne jest do rozpoczęcia korzystania to wygodne miejsce z dostępem do gniazdka elektrycznego, np. blat kuchenny. AquaQube za pomocą jednego przycisku może oczyścić jednorazowo 750 ml wody w czasie około 45 sekund. Proces ten eliminuje nie tylko chlor, bakterie, czy wirusy, ale także hormony, antybiotyki, antydepresanty i pestycydy, jak również inne farmaceutyki i substancje chemiczne znajdujące się w wodzie kranowej, a nawet butelkowanej.

W przeciwieństwie do innych rozwiązań, AquaQube cechuje się nie tylko skuteczniejszą eliminacją niepożądanych substancji, ale jest jedynym urządzeniem, które dosłownie usuwa źródło problemu, a nie tylko je ‘przefiltrowuje’. Urządzenie korzysta ze znanych w naturze procesów utleniania niepożądanych substancji, dzięki czemu rozbijany jest ich skład. Użytkownicy zatem nie tylko oczyszczają wodę na własny użytek, ale przy okazji dbają o środowisko wokół nich. W przeciwieństwie do tak zwanej technologii odwróconej osmozy stosowanej w części konkurencyjnych rozwiązań dostępnych na rynku, AquaQube zachowuje w wodzie zdrowe minerały. Oznacza to, że nie ma potrzeby uzupełniania jej dodatkowymi minerałami, czy też picia niezdrowej wody destylowanej. Co więcej, proces odwróconej osmozy zwiększa zużycie wody, gdyż około 30-60% wykorzystywane jest do oczyszczenia filtra. Technologia AquaQube nie wymaga marnowania wody, a dodatkowo urządzenie cechuje się niskim zużyciem energii i nowoczesnym wzornictwem.

AquaQube zostało już docenione przede wszystkim przez kobiety w ciąży, rodziców, a także ludzi, dla których świadomość zdrowego stylu życia i ochrony środowiska ma wysoki priorytet. Urządzenie jest dostępne na Kickstarterze od 17 listopada.

Cena wynosi £319 (około 1640 zł), a zainteresowani otrzymają urządzenie razem z wymiennym wkładem i specjalnie zaprojektowaną butelką. Sprzęt dostępny jest w dwóch standardowych kolorach: czarnym i białym, dostępny jest także kolor premium – turkusowy. W porównaniu do innych rozwiązań dostępnych na rynku urządzenie jest bardzo wydajne, koszt po kilku latach stosowania porównywalny jest z innymi dużo mniej efektywnymi filtrami stosującymi aktywny węgiel. Pomimo, że urządzenie jest droższe, wymienne wkłady nie wymagają tak częstych wymian, jak w przypadku konkurencyjnych rozwiązań, co w kilkuletniej perspektywie pozwala znacznie zaoszczędzić pieniądze.

Historia AquaQube

AquaQube to projekt stworzony przez ojca i córkę. Tereza i Jiri Drimal przez 8 lat tworzyli rodzinny biznes skoncentrowany na wodzie ekologicznej i metodach jej oczyszczania w obszarach przemysłowych. Dzięki ogromnemu doświadczeniu wiedzieli w jaki sposób możliwe jest wyeliminowanie szkodliwych i niepożądanych substancji, takich jak hormony, pestycydy, farmaceutyki, a także w jaki sposób z zastosowaniem naturalnych procesów zneutralizować ich działanie. Wiedzieli również, że miejskie systemy oczyszczania wody nie zaproponują podobnych rozwiązań w najbliższym czasie.

Jak więc wykorzystać to doświadczenie i dać ludziom możliwość korzystania z wody dużo lepszej jakości niż ta dostępna w kranie? Pomysł skrystalizował się kiedy Tereza zaczynała ostatni rok studiów Business Studies na Cass Business School w Londynie. Dzięki jej międzynarodowemu doświadczeniu, była w stanie zweryfikować potrzeby klientów, a także opracować wygląd urządzenia, to jak powinno działać i być używane, jakie grupy odbiorców byłyby najbardziej zainteresowane takim narzędziem.

AquaQube jest prawdopodobnie najbardziej efektywnym na świecie rozwiązaniem oczyszczania wody w domowych warunkach. Nie wymaga on żadnej instalacji, a jego użytkowanie jest proste i intuicyjne. Dodatkowo, cechuje się minimalistycznym i wysmakowanym designem (projekt inż. Ondrej Basler), dzięki czemu może stanowić wizualne uzupełnienie każdej kuchni.